Ogłoszenia duszpasterskie na XVIII niedzielę zwykłą w ciągu roku 01.08.21r.

1.    Dziękujemy za ofiary zebrane na Pomoc Powodzianom w minioną niedzielę w skali całej Parafii zebraliśmy kwotę 1650zł. Dziękuję Ofiarodawcom i Wolontariuszom.

2.    Dzisiaj 77 Rocznica Wybuchu Powstania Warszawskiego. Pamiętajmy o Polkach i Polakach solidarnie walczących o wolność Ojczyny i niepodległość Narodu.

3.    Msze św. w sierpniu wg  porządku niedzielnego włącznie z Mszą o godz. 13.30.

4.    Trwa Piesza Pielgrzymka Diecezji na Jasną Górę. W godzinie Apelu Jasnogórskiego możemy łączyć się na modlitwie w intencjach Pielgrzymów w domach lub przychodząc w tych dniach na Apele Maryjne o godz. 21.00 do naszej świątyni.

5.     Proboszczem Parafii Ducha Świętego od 2 sierpnia zostaje ks. Robert Węglewski, Jutro wprowadzenie w urząd proboszczowania na Mszy św. o godz. 18.00. Prosimy o uczestnictwo w tej Mszy św. i serdeczne przywitanie nowego Księdza Proboszcza.

6.    Modlitwa uwielbienia we wtorek po Mszy św. wieczornej– zaprasza Odnowa w Duchu Świętym.  Adoracyjna Godzina Święta w czwartki od 22.00

7.    O prowadzenie różańca prosimy Róże Matki Bożej Niepokalanie Poczętej i Najświętszej Maryi Panny Oblubienicy Ducha Świętego. Zmiana tajemnic Róż Żywego Różańca w środę 4 sierpnia na Mszy św. wieczornej.

8.     W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W pierwszy piątek wypada Święto Przemienienia Pańskiego.
# Adoracja Najświętszego Sakramentu pół godziny przed Mszą poranną. Po południu od godz. 17.15.
# Msza św. w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych od Róż Żywego Różańca w czwartek godz. 18.00
# Spotkanie Przyjaciół Paradyża w pierwszy czwartek miesiąca na Mszy  wieczornej, po Mszy św. dalsza część spotkania.
# Chorych w domach z Komunią św. Kapłani odwiedzą po wcześniejszym kontakcie telefonicznym. Chorych których odwiedzał ks. proboszcz Henryk, nowy ks. proboszcz Robert poinformuje telefonicznie.
# w pierwszy piątek miesiąca o godz. 16.00 Msza św. za czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa wyjątkowo po Mszy św. droga krzyżowa.
# Medytacja w ramach nabożeństwa zadośćuczynienia pierwszych sobót miesiąca po Mszy porannej;

9.     Ufać jak Józef to wezwanie do udziału w Pieszej Pielgrzymce z Rokitna do Sanktuarium w Myśliborzu w dniach 22-25 sierpnia. Szczegóły na plakacie na pulpicie za ławkami od strony skarbony Caritasu. W związku z tą pielgrzymką, skromna prośba o podarowanie na rzecz pielgrzymki śpiworów i ewentualnie karimat, bo noclegi są w dużych salach a zgłaszający się z różnych stron Polski często o tym ekwipunku zapominają bo do tej pory pielgrzymowanie było w łatwiejszych warunkach.

10.    Polecamy prasę: w niej spojrzenie na Powstanie Warszawskie i dodatkowo; Gość Niedzielny: czy wiesz ile milionów ludzi głoduje na świecie i dlaczego? Sabotaż – czyli dlaczego sprzęt psuje się po gwarancji? Kiedy i jak człowiek może…zakwitnąć?  Niedziela; porady jak pokonać upały, do czego służą fusy z kawy? Jaki jest cyfrowy świat rodziny; czy polityk może być święty- o kim to mowa.
Drodzy Parafianie dziękuję Wam wszystkim za pięć lat wspólnej modlitwy i wspólnego działania. Przed pięcioma laty, przybywając do Słubic zawierzałem Was – Matce Dobrej Rady. Dzisiaj po Mszy św. tym którzy chcą pragnę udzielić indywidualnego błogosławieństwa przekazując mały wizerunek Matki Dobrej Rady. Chcę to uczynić po błogosławieństwie przy kaplicy Matki Bożej Fatimskiej, Matki Różańcowej, Matki Dobrej Rady, proszę zabiegajmy o te łaskę dobrej rady by radośnie przejść przez nasze życie.

Życzymy wszystkim solenizantom i jubilatom pogody ducha. Przez wstawiennictwo świętych patronujących w tym tygodniu niech Bóg nam błogosławi. Niech będzie Pochwalony Jezus Chrystus.