na 6 niedzielę zwykłą w ciągu roku
16.02.20 r.

1. Bardzo dziękujemy za wykonane w piątek ogólne porządki w kościele i wokół kościoła.

2. Dziękujemy za złożone ofiary na rzecz hospicjów naszej diecezji, w minioną niedzielę z racji Światowego Dnia Chorego w skali całej parafii zebraliśmy kwotę 2089 zł. Bóg zapłać za ofiarność na ten cel. Dziękujemy wolontariuszom zbierającym ofiary.

3. Dziękujemy za dzisiaj złożone ofiary na tacę, dziękujemy za powracające ofiary opłatkowe one obecnie tworzą budżet powstającej instalacji artystycznej w prezbiterium. W minionym tygodniu wpłynęły od trzech rodzin ofiary po 100 zł, od jednej rodziny 400 zł, od jednej Róży Różańca 300 zł. Za wszelkie ofiary Bóg zapłać.

4. Z tyłu za ławkami możemy zobaczyć projekt naszego działania. W drugim etapie planowane są postacie św. Józefa z Dzieciątkiem Jezus, św. Jadwigi i św. Jana Pawła II. Modlimy się o chętnych do sponsorowania lub współfinansowania powstającego dzieła w pracowni snycerskiej Andrzeja Burkota, jest to w okolicach Bielska Białej.

5. Dziękujemy Różom Żywego Różańca za prowadzenie modlitwy. W tym tygodniu prosimy Róże św. Teresy, św. Klary i św. Dominika.

6. W tym tygodniu:
# w poniedziałek nauka przed chrztem w budynku parafialnym o godz. 19.00
# modlitwa uwielbienia we wtorki po Mszy św., do świetlicy w budynku duszpasterskim zaprasza Odnowa w Duchu.
# spotkanie Radio Maryja w środę po Mszy św. wieczornej

7. Kancelaria w tym tygodniu w poniedziałek od godz. 16.30, w środę od godz. 8.00, w piątek po Mszy św. wieczornej.

8. 22. lutego, w sobotę w dzień święta Katedry Piotra Apostoła, jest rocznica objawienia obrazu Jezusa Miłosiernego. To dzień wdzięczności za dar obecności Jezusa Miłosiernego pośród nas. Prosimy aby tego dnia na Mszę św. wieczorną przynieść z naszych domów obraz Jezusa Miłosiernego. Po Mszy św. Adoracja Najświętszego Sakramentu i zawierzenie Czcicieli Jezusa Miłosiernego.

9. Przed trzema laty zainicjowana została Parafialna Grupa Synodalna, która przekazała sugestie duszpasterskie do Sekretariatu Synodu . Na prośbę Księdza Biskupa Diecezjalnego zwołujemy spotkanie Uczestników Parafialnej Grupy Synodalnej na niedzielę 23 lutego o godz. 17.00. Prosimy o przybycie na zaplanowane spotkanie.

10. Kurs przedmałżeński w naszej parafii zaczynamy 13 marca o godz. 18.00. Prosimy o przekazywanie tej informacji zainteresowanym. Szczegóły na stronie parafialnej i tablicy ogłoszeń.

11. Polecamy prasę: Niedziela i Gość Niedzielny w c. 6 zł. w Niedzieli: rozmowa ze specjalistą w dziedzinie onkologii na temat czy można uciec przed rakiem; jak rozmawiać z nastolatkami o Bogu; Gość Niedzielny, podpowiada jak docenić emerytów i co senior ma do powiedzenia; co się dzieje w sercu i umyśle gdy człowiek jest zakochany oraz reportaż o nietypowym muzeum – bo muzeum ognia. Mały Gość Niedzielny podpowiada jak zostać królem emocji, a także o nietypowym obserwatorium i rozmowa z mistrzynią, która nie lęka się porażki.

Solenizantom i Jubilatom życzymy pogody ducha i zdrowia. Wszystkich tu obecnych i Mieszkańców Ziemi Słubickiej zawierzamy opiece Opatrzności Bożej. Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus.