na 27 niedzielę zwykłą w ciągu roku
06.10.19

1. Abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski: napisał że "z moralnego punktu widzenia miłość Ojczyzny i odpowiedzialność za dobro wspólne wymagają od wszystkich korzystania z prawa wyborczego. [...] W zakresie porządku spraw doczesnych – także między katolikami mogą istnieć uprawnione różnice poglądów. Pluralizm nie może jednak oznaczać moralnego relatywizmu. [...] Jak to wielokrotnie przypominali papieże, m.in. św. Jan Paweł II, a ostatnio Papież Franciszek, katolicy powinni popierać programy broniące prawa do życia od poczęcia do naturalnej śmierci, gwarantujące prawną definicję małżeństwa jako trwałego związku jednego mężczyzny i jednej kobiety, promujące politykę rodzinną, wspierające wychowanie dzieci, gwarantujące prawo rodziców do wychowania własnego potomstwa zgodnie z wyznawaną wiarą i moralnymi przekonaniami. W związku z tym katolicy nie mogą wspierać programów, które promują aborcję, starają się przedefiniować instytucję małżeństwa, usiłują ograniczyć prawa rodziców w zakresie odpowiedzialności za wychowanie ich dzieci, propagują demoralizację dzieci i młodzieży. Nie mogą się decydować na wybór kandydata, który wyraża poglądy budzące zastrzeżenia z punktu widzenia moralnego oraz ryzykowne z punktu widzenia politycznego. [...] Zachęcam każdego do udziału w modlitwie o owocny przebieg głosowania".
W najbliższy piątek 11 X 19 w kościele parafialnym będziemy się modlić w intencji Ojczyzny :
g. 16.30 różaniec wraz z dziećmi
g. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu
g. 17.30 różaniec prowadzony przez Sybiraków
g. 18.00 Msza św.
g. 19.00 Droga Krzyżowa w intencji Ojczyzny.

2. Dziękujemy za prowadzoną modlitwę różańcową, w tym tygodniu prosimy: Róża Matki Bożej Ostrobramskiej i Matki Bożej Fatimskiej.

3. Spotkanie Grupy Miłosierdzia w poniedziałek po Mszy św. wieczornej

4. We wtorek, Msza św. ku czci św. Michała Archanioła, a po Mszy św. spotkanie Bractwa Św. Michała Archanioła w salkach budynku duszpasterskiego.

5. Modlitwa uwielbienia w każdy wtorek po Mszy św. wieczornej zaprasza Odnowa w Duchu Świętym.

5a. Spotkanie biblijne dla wszystkich, którzy chcą poznawać głębię Pisma Świętego w czwartek po Mszy św. wieczornej w sali budynku duszpasterskiego. Temat spotkania o Aniołach w Piśmie Świętym.

6. Słubickie Koło Sybiraków przeżywa 30 rocznicę swego istnienia. Msza św. dziękczynna w piątek, 11 X 19 o godz. 18.00.

7. W przyszłą niedzielę przybędą do nas Ojcowie Franciszkanie, by podzielić się słowem związanym z naszym czuwaniem fatimskim. Przybliżą istotę aktu zawierzenia Rodziny. Dokument, tekst aktu zawierzenia będzie można nabyć u Ojców Franciszkanów. . .

8. Kolejnym krokiem głoszonego słowa w dzień fatimski będzie modlitwa za Miasto i Mieszkańców Słubic w sobotę 19 X 19 o godz. 18.00 Eucharystia za Miasto , po niej modlitwa wstawiennicza.

9. Nabożeństwa różańcowe; Dzieci zapraszamy na godz. 16.30. Dorosłych i Młodzież przygotowująca się do bierzmowania na godz. 17.30. .

10. Polecamy prasę: Gość Niedzielny: wspomnienie o Janie Kobuszewskim i jego żartach, o lekarzach z szarej strefy; gdzie byłby świat gdyby nie geniusz Tesli. Niedziela, jak pomóc rodzicom, którzy utracili dzieci; kim był i jakim był Wenanty przez którego wstawiennictwo dzieją się cuda; z dziedziny nauki temat kiedy zabraknie nam wody. Polecamy Biuletyn Parafialny z tematem o wyborach, co oznaczają białe baloniki na niebie; wspomnienie wydarzeń z XX wieku, o Sybirakach, i świętowaniu polsko - niemickim

Solenizantom i jubilatom życzymy obfitości zdrowia, zawierzając Wspólnotę Parafialną i Obecnych wśród nas Gości wstawiennictwu Najświętszej Maryi Panny , Królowej Różańca Świętego. Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus.